DWQA Questionsvechime in munca concediu fara salariu
office@cjo.ro Echipa asked 4 ani ago

buna seara .
este posibil sa-mi fie afectata vechime pe cartea de munca daca sunt bagata in cfs fara sa stiu?

1 Answers
office@cjo.ro Echipa answered 4 ani ago

Buna ziua,

Din pacate concediul fara plata nu constituie vechime cu exceptia cazului prevazut de art. 153 din Codul Muncii, adica pentru formare profesionala.