DWQA Questionsla actiunea de divort in care este implicat un minor pot sa imi chem unul din parinti ca martor?
office@cjo.ro Echipa asked 4 ani ago

mama mea locuieste cu noi in casa si a fost prezenta fara voia ei la mai multe discutii. O pot chema ca martor?

1 Answers
office@cjo.ro Echipa answered 4 ani ago

Buna seara,

In procedura de divort sunt acceptati ca martori si rudele si afinii partilor pana la gradul 3 inclusiv conform art. 190 Cod procedura civila.