DWQA Questionsin ce masura orice firma de gaz apa curent electric etc are dreptul sau poate sa modifice spatiul interior al locuintei pp?
office@cjo.ro Echipa asked 4 ani ago

nimic nu e la libera alegere ci sunt obligatii…am acceptat sa treaca tevile de gaz prin toata locuinta si arata foarte urat in camera,acum si cei de la apa vor sa scoata contoarele pe holul palier,alte tevi si conducte,voi mai avea in camera alte tevi,scade spatiul locuibil,urateste locuinta si e si periculos.se poate face ceva pt a stopa acest lucru sau suntem chiar la cheremul oricui?

1 Answers
office@cjo.ro Echipa answered 4 ani ago

Buna seara,

Evident ca modificarile nu se pot face fara un acord prealabil al Dvs. mai ales ca este vorba de proprietatea Dvs. personala. Conform art. 480 din Codul civil, doar Dvs. puteti folosi proprietatea in felul si modul in care doriti.