DWQA QuestionsExista obligativitatea ca fisa postului sa fie semnata de catre angajat? si daca da unde este prevazut acest lucru?
office@cjo.ro Echipa asked 3 ani ago
1 Answers
office@cjo.ro Echipa answered 4 ani ago

Buna ziua,

Din dispozitiile art. 17 din Codul muncii se poate deduce o obligativitate in ce priveste luarea la cunostinta a fisei postului, deci si implicit un acord al salariatului cu privire la contractul sau de munca.

Mult succes si va multumim pentru publicarea intrebarii si increderea acordata!