DWQA Questionsemitere facturi firma in insolventa ?
office@cjo.ro Echipa asked 4 ani ago

buna ziua!
as dori sa stiu daca o societate comerciala aflata in procedura de insolventa mai poate emite facturi si in ce conditii?
va multumesc!

1 Answers
office@cjo.ro Echipa answered 4 ani ago

Buna ziua,

Raspunsul este afirmativ insa trebuiesc aplicate si masurile de simplificare daca este cazul. (OUG 109/2009, art. 160 Cod fiscal).